Sukulentų manija

Kodėl daugelis žmonių visomis prasmėmis jaučia maniją sukulentams?

Tiesa ta, jog sukulentai yra vieni populiariausių kambarinių augalų pasaulyje. Ir taip yra ne veltui, jie puikiai dera bet kokiame interjere ir žinoma juos nesudėtinga prižiūrėti. Jei pamiršite juos palieti, sukulentas jūsų nedėmesingumą gan lengvai ištvers – savosios porcijos vandens jis gali kantriai laukti kad ir visą mėnesį. Tačiau, jei būsite pernelyg rūpestinga, įkyrėsite jam dažnu dėmesiu ir vis laistysite, augalui stipriai pakenksite. Nuolat drėgna žemė daugeliui sukulentų – tikra pražūtis.

Pasaulyje yra apie 10 tūkst. sukulentų rūšių. Norint visas jas išvardyti, prireiktų storiausio katalogo. Vis dėlto sukulentai yra klasifikuojami į tam tikras didesnes grupes.

  • Lapiniai sukulentai kaupia vandens atsargas storuose, sultinguose lapuose. Šiai grupei priklauso įvairių rūšių agavos, storalapiai, alavijai, kalankės, litopai ir kt. Augalai yra gana seniai paplitę ir gerai žinomi mūsų kraštuose.
  • Stiebiniai sukulentai savo stiebą naudoja kaip vandens kaupyklas. Būtent todėl jie paprastai būna stori ir mėsingi. Šiai grupei priklauso stapelijos, tukviai, daugelis kaktusų. Sakoma, kad šiai grupei priklauso daugiau nei 2 000 sukulentų rūšių. Kai kurie augalų tyrinėtojai tikina, kad šis skaičius yra daug didesnis.
  • Šakniniai sukulentai drėgmę saugo po žeme. Bene gausiausi ir ryškiausi šios grupės augalai kilę iš itin gausios karpažolių šeimos, apimančios net 7 500 rūšių augalų. Žinoma, ne visi karpažoliniai augalai yra sukulentai – pastariesiems priskiriama apie 650 rūšių. Beje, sukulentinių karpažolių būna įvairiausių dydžių ir formų, tarp jų esama ir spygliuočių. Būtent dėl to jos gana dažnai painiojamos su kaktusais.