Rudeninės gėlės. Pasveikink!

Ruduo, tai auksinių , gintarinių atspalvių sezonas. Gamta po truputį užmiega ir džiugina solidžių spalvų gama. Ruduo turi dvi pagrindines šventes: rugsėjo 1-ąją ir visų šventų dieną. Per šias ir kitas rudenio šventes yra dovanojamos šiam sezonui būdingos gėlės : chrizantemos, jurginai, kardeliai, viržių vazonėliai, gerberos, alstromerijos, saulėgrąžos ir t.t…

Norėtume išskirti gėles kurias jau daugybę metų iš eilės dovanojame per rugsėjo 1-ąją ir vėlines.

Kardeliai – nostalgiją kelianti gėlė, gražiai ir žaismingai atrodanti tiek pirmokėlio rankoje, tiek ir absolvento.
Savo aukščiu ir daugybės žiedų dėka, sukuria ypatingą atmosferą vestuvių metu, kada yra puošiama bažnyčia, taipogi pobuvių ar iškilmių metu. Kardeliai yra labai spalvingi : violetiniai, raudoni, oranžiniai, gelsvi , balti ar net juodi.
Tinkanti gėlė ne tik džiugiai akimirkai, bet ir gedint nešti kardelius yra labai elegantiška.

Gladiolus mixed Kardeliai Kardeliai restorane

Chrizantemos – pagrindinės gėlės nešamos kapams papuošti, einant atsisveikinti su mirusiaisiais, bet tai yra tik stereotipai , nes chrizantemų rūšių yra neapsakomai daug, ir nustebinti jų įvairove galima sveikinant ir gimtadienio ir prabangaus jubiliejaus proga. Tai yra gėlė kurias mėgsta labiausiai dovanoti Anglijoje , Airijoje bei Amerikoje draugams, bičiuliams artimiausių švenčių proga.

Chrizantemų krūmai Japoniška chrizantema

Viržis – vasaros ir rudens gėlė , žydi sausuose miškuose ( pušynuose ar beržynuose ) . Gražiai sudžiūstanti, kad galėtumėte džiaugtis net ir žiemą. Dažnai matomas pasodintas kapuose , namų kiemuose, balkonuose.
Paskutiniu metu yra ypatingai madingas vestuvinėje floristikoje. Viržis gražių , šiltų rudeninių atspalvių.
Tai yra gėlė , kuri nereikalauja daug priežiūros, todėl tiks ir tiems augintojams kurie nori turėt ir džiaugtis gyvais augalais namuose , bet didelių pastangų dėl jų grožio nedėt.

Viržių vainikėlis Viržiai Viržių krūmelis

Mėgaukimės šiomis nepakartojamomis gėlėmis, kol neatkeliavo žiema.