Pavasarinės gėlės. Vėdrynai

Pavasaris! Saulė vis dažniau palepina savo šiluma, todėl taip ir norisi tą pavasario šilumą parsinešti į namus. Apie ateinantį pavasarį skelbia ir gėlių salonus užpildę nuostabieji vėdrynai. Tai vienos iš gražiausių ir populiariausių pavasarinių gėlių. Pavadinimas vėdrynai (ranunculus), kilęs iš lotynų kalbos reiškia ,,maža varlytė”. Manoma, kad vėdrynai taip vadinami dėl to, kad jie dažniausiai auga drėgnose vietose prie vandens telkinių, kurias taip pat mėgsta ir varlės.

Vėdrynai – išskirtinio grakštumo ir trapumo pavasarinė gėlė. Karūnuoti nepaprasto grožio žiedais, netaisyklingų formų vėdrynų stiebeliai puikiai atrodo pamerkti į didelę plačią vazą. Jų žiedai dideli, pilnaviduriai, primenantys senovines rožes ar neišsiskleidusius bijūnus. Šie augalai paprastai auginami namams puošti ir puokštėms. Dėl savo švelnumo, plačios žiedų spalvinės gamos vėdrynai yra puikus pasirinkimas vestuvinei puokštei ir dekoracijoms. Tačiau juos galima sėkmingai auginti ir gėlynuose ar vazonuose. Vėdrynų augimo sezonas prasideda vasarį ir tęsiasi iki gegužės.

Vėdrynai yra gana subtilios gėlės, reikalaujančios daugiau dėmesio ir priežiūros. Štai keletas patarimų, kaip pasirūpinti, šiomis pavasarinėmis gėlėmis:

Nuimkite visus lapus nuo stiebų apačios, įsitikinkite, kad nė vienas lapelis neliestų vandens. Jei lapai patenka į vandenį, vanduo gali užsipildyti bakterijomis, kurios gali paveikti jūsų vėdrynų gyvavimo laiką. Turėkite omenyje, jog vaza neturi būti pilna vandens. Pakaks vandens įpilti apie 5cm.
Nepamirškite vis pakirpti vėdrynų stiebus. Pašalinkite apie 2,5 cm stiebo apačios, taip gėlės lengviau pasisavins vandenį ir ilgiau išliks gražios. Patariame naudoti aštrų peilį arba žirkles.
Palepinkite savo vėdrynus, į vandenį įpildami nedidelį kiekį cukraus arba specialių trąšų. Taip pat vėdrynai nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl paieškokite vėsios vietos šioms gėlėms.
Labai svarbu šviežias vanduo, todėl nepamirškite jį pakeisti kasdien!

Vėdrynai – itin madingos šio sezono gėlės. Tai išskirtinio grožio, ilgai nevystantys žiedai. Jeigu Jums pabodo klasikinio tipo gėlės, šiltų spalvų vėdrynų žiedai nustebins savo originalumu. Tai puokštė tinkanti visoms progoms. Maloniai kviečiame šių trapumu ir grakštumu pasižyminčių gėlių įsigyti mūsų salone ,,Orchidė“.

IMG-48d9fc27ebc36e2a602936c101d1009c-VIMG-932dc0aacac67f7fc1ec6f4a990586c1-VIMG-49c8c12f2fed439c2a10d181178c1e1b-V